Центр Поділля-Соціум | З радістю та змістом
м.Вінниця, вул. Брацлавська, 85, офіс 404

Цілі Сталого розвитку та освіта дорослих

Що таке цілі Сталого розвитку ООН і до чого тут освіта дорослих?

Одне з найголовніших завдань ООН — покращити життя на Землі, у всіх країнах та територіях. У 2001 році організація оголосила першу всеосяжну програму, яка була розроблена саме для цього. Вона називалася «Цілі розвитку тисячоліття» та була направлена, здебільшого, на найбідніші країни світу.

Головна мета організації — подолання бідності у всіх формах. За період з 1990 по 2015 р. кількість осіб, які живуть в умовах крайньої бідності, зменшилася більш ніж наполовину — з 1,9 млрд до 836 млн — проте забагато з них досі борються за задоволення базових людських потреб. У всьому світі понад 800 мільйонів людей досі живуть на суму, меншу за 1,25 дол. на день.

Ми вбачаємо в освіті, той унікальний інструмент, що допоможе громадянам та громадянкам підвищувати свій рівень достатку та розвиватись.

Саме стала діяльність центрів навчання і освіти дорослих сприятиме підвищенню доступу до безперервної освіти та досягненню цілей Сталого Розвитку ООН, зокрема

Цілі 4. «Забезпечення всеохоплюючої і справедливої якісної освіти та заохочення можливості навчання впродовж усього життя для всіх» та

Цілі 8. «Сприяння поступальному, всеохоплюючому та сталому економічному зростанню, повній і продуктивній зайнятості та гідній праці для всіх».

Дізнавайтесь більше про цілі Сталого розвитку ООН у матеріалі від Na chasi  https://nachasi.com/2020/04/01/sustainability/

Освіта дорослих сприяє вирішенню багатьох проблем

Вона може бути корисною не лише для окремої людини, а для суспільства та й економіки загалом. Ті, хто підвищують свої навички та компетенції впродовж життя, залишаються активними, включеними в громадське життя, а також формують зміни у своєму оточенні. Досвід нашої роботи показує. як важливо працювати з дорослими будь-якого віку, саме тому ми наводимо принципи освіти дорослих, на які орієнтуємось і самі:

Навчання дорослих є загальним суспільним благом, що трансформує як життя, так суспільство

Кожна доросла людина має право і можливість здобути якісне навчання

Кожен може навчатися незалежно від віку та попередньої освіти

Усіх учнів заохочують до участі, особливо тих, хто має лише базові навички

Ключовим завданням освіти дорослих є допомога соціально незахищеним верствам населення з метою подолання ефекту «Матвія»

Учень — ключова фігура під час розробки, вибору методів, визначенні процесу та результатів навчальних програм, що пропонуються

Неформальні методи, що застосовуються, спираються на креативність, наявні знання та навички учнів надихають у подальшому навчанні

Участь професійних тренерів та викладачів потрібна для застосування відповідних методів та в досягненні високої якості результатів навчання учнів

Якщо ви хочете записатись на курси та консультації, звертайтесь за телефоном: (068) 956 88 95 Катерина.

#центрподіллясоціум #центросвітидорослих #освітапротягомжиття

Чому так важливо забезпечувати освітні можливості для дорослих протягом життя?

В часи економічної нестабільності та великої кількості нових викликів перед усім світом, існує загроза поглиблення нерівності між людьми.

Демографічні перетворення призводять до змін у структурі населення — люди стають старше і бажають залишатися активними та здоровими протягом більш тривалого часу.

Постійні трансформації понижають можливості громадян та громадянок швидко перекваліфіковуватись, знаходити нову роботу чи додаткові можливості для заробітку.

Найбільші виклики щодо трудових можливостей постають серед наймолодших і найстарших. Перехід на цифрові технології вимагає нових навичок та компетентностей від працівників, громадян і споживачів.

Для того, щоб зменшувати розрив наша організація більше 10 років проводить курси з комп’ютерної грамотності для освоєння базових навичок роботи з ПК, а також щою поглибити свої знання завдяки персональним консультаціям.

Крім цього ми працюємо над тим, щоб вінничани та вінничанки брали активну участь у житті своєї громади, завдяки інструментам участі, що доступні на офіційному сайті Вінницької міської ради.

Розширення компетенцій — це завжди нові можливості для власного розвитку! Ми хочемо жити в країні, де люди беруть активну участь у її житті та процесах демократії, в якій люди володіють навичками та знаннями для того, щоб жити та працювати у здоровий та продуктивний спосіб і долучатися до культурних та громадських заходів від дуже раннього і до дуже поважного віку.

#центрподіллясоціум #освітапротягомжиття #центросвітидрослих #вінниця