Центр Поділля-Соціум | З радістю та змістом
м.Вінниця, вул. Брацлавська, 85, офіс 404

Проведено майстерню за Проектом “Майбутньому потрібні спогади: український діалог про історію та спогади”.

«Спогади різні – майбутнє спільне!» Вінниця

У Вінниці впродовж трьох днів (29, 30 вересня та 1 жовтня)  відбулась майстерня «Спогади різні – майбутнє спільне!» В рамках проекту ГО “Центр Поділля-Соціум”, що має назву: “Майбутньому потрібні спогади: український діалог про історію та спогади”.

У партнерстві з МГО “Основи свободи” (м. Львів) за підтримки ОВЕН (OWEN e. V.) – Мобільна академія ґендерної рівності та миротворчості і Інститут міжнародних відносин в області культури (ifa)

Проект фінансується Міністерством закордонних справ Федеративної Республіки Німеччина.

Впродовж триденної майстерні учасники та учасниці досліджували власну історію на різних особистих прикладах. Такий формат спілкування допоміг навчитись слухати і чути, а головне довіряти.  Чути не просто факт чи інформацію про подію, а спробувати відчувати емоції один одного.

Завдяки роботі з емоціями та відчуттями пов’язаними з тими чи іншими подіями, учасники та учасниці намагались відкинути готові висновки про ситуації, на противагу маючи спробу без оцінок і критики співпереживати.

Тренерки  Андреа Земсков-Цюґе та Дана Їроус  показали різні шляхи того, яким чином сприйняття минулого входить в наше життя, які можуть бути публічні та особисті прояви пам’яті. Практичні вправи допомогли краще розуміти як нас самих, так й інших людей. Ми говорили про те, як використовувати спогади та сприйняття минулого з метою побудови діалогу між різними групами людей.

Під час майстерні учасники навчалися методам роботи з діалогами в контексті спогадів. Вході роботи уже з’явились ідеї по збору спогадів, що найближчим часом стануть надзвичайно цікавими ініціативами про які ми обов’язково будемо інформувати.

Анна Савчинська