Центр Поділля-Соціум | З радістю та змістом
м.Вінниця, вул. Брацлавська, 85, офіс 404

Проект “Майбутньому потрібні спогади: український діалог про історію та спогади”.

флаер_1_

флаер_2_

Презентуємо новий проект ГО “Центр Поділля-Соціум” що має назву: “Майбутньому потрібні спогади: український діалог про історію та спогади”.

Працюємо у партнерстві з МГО “Основи свободи” (м. Львів) за підтримки ОВЕН (OWEN e. V.) – Мобільна академія ґендерної рівності та миротворчості і Інститут міжнародних відносин в області культури (ifa).

Проект фінансується Міністерством закордонних справ Федеративної Республіки Німеччина.

Запрошуємо взяти участь у 3-денній майстерні з методів діалогу про минуле “Спогади різні — майбутнє спільне!”

Запрошуємо представників громадських організацій, фахівців, експертів та ентузіастів, які працюють з усною історією, пам’яттю, спогадами подавати заявки на участь у майстерні з методів діалогу про минуле.

 В межах проекту відбудуться 2 семінари-майстерні:

25 – 27 вересня 2015 р.: майстерня у Львові (для представників з різних регіонів України)

29 вересня  –  1 жовтня 2015 р.: майстерня у Вінниці (для представників з Вінниці)

Заявки на участь приймаються до 18 вересня включно.

Минуле впливає на наше життя. Іноді воно може допомагати нам краще розуміти дійсність, а часом навпаки – заважає. Ми стикаємось з ним у книгах, у розмовах, газетах, фільмах, а також у нашій пам’яті. У конфліктах часто саме різні спогади й різне сприйняття минулого призводять до відчуження й нерозуміння між сторонами. З іншого боку, спільні спогади можуть зблизити людей, а обмін різним сприйняттям минулого може допомогти розуміти один одного краще.

Історія та минуле – важливий стрижень для відчуття себе. Які ідентичності мені близькі? Звідки вони у мене взялися? З яким біографічним досвідом вони пов’язані? Що означає бути українцем, жінкою або чоловіком, активістом, фахівцем, батьком? Під час нашої майстерні ми хочемо на особистому досвіді, на основі різних матеріалів і записів наблизитися до різних ідентичностей, дізнатися побільше про їх походження та значення.

Під час майстерні учасники навчаться методам роботи з діалогами в контексті спогадів. По закінченні вони зможуть самі використовувати ці методи, щоб проводити заходи і застосовувати їх у своїй роботі. Після завершення двомісячної практичної фази проекту учасники обох майстерень зустрінуться знову. Під час заключної зустрічі вони зможуть обмінятись отриманим досвідом, а також матимуть можливість спланувати свою подальшу діяльність у цьому напрямку.

Щоб взяти участь у майстерні у Львові, просимо заповнити онлайнову форму

(https://docs.google.com/…/19VbsVHXAI5XaTUtoVtJPEUb…/viewform) учасника до 18 вересня включно.

До участи у майстерні у Вінниці просимо заповнити онлайнову форму

(https://docs.google.com/…/103V0LfpJEt8hg7XtYNWOvY…/viewform…) учасника до 18 вересня включно.

В межах проекту учасники забезпечуються харчуванням. Учасникам, які братимуть участь у майстерні у Львові, покриваються витрати, пов’язані з проживанням, а також відшкодовуються витрати, пов’язані з проїздом: автобус, потяг (2 клас, купе, плацкарт).

Просимо звернути, кількість місць обмежена!

Методи

Під час триденного семінару учасники досліджуватимуть різні шляхи того, яким чином сприйняття минулого входить в наше життя. подивимося на публічні та особисті прояви пам’яті, спробуємо використати їх для кращого розуміння як нас самих, так й інших людей. Так само ми говоритимемо про те, як використовувати спогади та сприйняття минулого з метою побудови діалогу між різними групами людей.

Методи засновані на методиці “наративного інтерв’ю”, методологіях “ґештальт-педагогіки” та “педагогіки звільнення”. Ми спираємося на моделі й теорію впливу спогадів та пам’яті на конфлікти, маємо багаторічний досвід у проведенні діалогів.

Ведучі

Андреа Земсков-Цюґе — історик, працює у Кавказькій програмі Фонду Берґхоф. Із 2000 р. є тренером та фасилітатором в області історії, спогадів та конфліктів. У 2003-2005 рр. працювала у Центрі усної історії Європейського Університету у Санкт-Петербурзі як запрошений фахівець та викладач. У власній дисертації та публікаціях займалась питаннями історії Другої світової війни та сталінізму, теоріями пам’яті та методами біографічної роботи у конфліктних ситуаціях.

Дана Їроус — політолог, закінчила аспірантуру на тему впливу спогадів ув осетино-інгуському конфлікті. Із 2005 р. працює координатором проектів та тренером в області історії та спогадів, ґендерної теорії та підходів, а також конфліктології у жіночій громадській організації “ОВЕН” у Берліні.

Контактна інформація

у Львові:

Олекса Стасевич, менеджер програми “Україна активна: загоєння минулого” МГО “Основи свободи”

тел.: +380 67 622 7218, +380 50 309 7997

e-mail: oleksiy.stasevych@gmail.com

www.ukrainian-action.org.ua

у Вінниці:

Анна Моргун, координаторка проектів
Громадська організація “Центр Поділля–Соціум”

тел.: 067-683-34-06 e-mail: ann-morgun@ukr.net

Анна Савчинська, менеджерка проектів
Громадська організація “Центр Поділля–Соціум”

тел.: 063-615-92-86

www.pscenter.org.ua

Організатори:

ОВЕН (OWEN e. V.) – Мобільна академія ґендерної рівності та миротворчості  www.owen-berlin.de

Інститут міжнародних відносин в області культури (ifa) активно діє по всьому світу, підтримує мирне та взаємозбагачувальне співіснування людей та культур.  www.ifa.de

Сергій Проценко