Центр Поділля-Соціум | З радістю та змістом
м.Вінниця, вул. Брацлавська, 85, офіс 404

Історія успіху Організації подана на конкурс

За посиланням http://gurt.org.ua/recipes_success/35540/ на сторінках ГУРТа розміщена інформація про рецепт успіху від Громадської організації «Центр Поділля-Соціум».

Громадська організація «Центр Поділля-Соціум» (м. Вінниця): «Сучасні інформаційні технології –  надійне джерело покращення комунікацій»

Громадська організація «Центр Поділля-Соціум» (м. Вінниця) з 2010 року реалізує соціальні ініціативи для вразливих та мало захищених верств населення. Одним із перших проектів, що реалізувала організація, був проект «Разом до Перемог». Його мета – навчання комп’ютерної грамотності дітей із малозабезпечених та багатодітних сімей. Проект реалізовано за організаційної підтримки Вінницької мерії, фінансовано благодійним фондом «Подільська громада».

В подальшому були інші соціальні ініціативи, значно розширилась цільова аудиторія нашої Організації та місця проведення соціальних ініціатив Організації. Організація стали проводити виїзні консультації в сільській місцевості для людей поважного віку з використанням можливостей  мобільного центру, що є в наявності. Це мультимедійний проектор, чотири ноутбуки та модеми, що забезпечують доступ до Інтернету.

Організація шукала можливості та отримала підтримку з питань забезпечення ліцензійними програмними продуктами. Таку підтримку нам надала компанія Microsoft в рамках проекту IDEA за підтримки Microsoft YouthSpark.

В Організації функціонує навчальний клас на 10 робочих місць з доступом до мережі Інтернету. Учнівська та студентська молодь м. Вінниця, а також люди поважного віку навчаються за різними курсами інформаційних технологій.

Учнівська молодь, що займалася в навчальному класі громадської організації «Центр Поділля-Соціум» в рамках Проекту IDEA за підтримки Microsoft YouthSpark  після отримання знань забажала реалізовувати набуті знання на практиці. Так народилася ідея взяти участь у міжнародному медіа-проекті «Справа» («Школа молодіжної журналістики»). Метою проекту є активізація молоді до суспільного життя, пізнання засобів масової  інформації та способів їх створення, а також створення молодіжної редакції для журналістської роботи й випуску електронних мультимедійних газет (мультим).

Громадська організація «Центр Поділля-Соціум» вже третій рік поспіль є координатором зазаченного міжнародного проекту у м. Вінниці. У 2014 та 2015 роках команди з нашого міста були в числі переможців конкурсу і отримували цінні призи – сучасну відео та аудіо техніку. В цьому році підсумки конкурсу ще тривають, але з огляду на активність та наполегливість учасників з нашого міста, ми чекаємо на гарний результат.

Ми впевнні, що досвід набутий молоддю, дасть можливість здобуті навички використовувати у практичній діяльності, а також мотивує їх до активного використання навичок з метою майбутнього працевлаштування.

В 2015 році в м. Вінниці було започаткованна програма «ACCESS», метою якої є допомога дітям з сімей, що опинились в складних життєвих обставинах, у вивченні англійської мови, формуванні лідерських якостей. З використанням мережі Фейсбука створена група, де активно здійснюєтья обмін інформацією.

Доцільно зазначити про те, що запит людей поважного віку при навчанні азам комп’ютерної  грамотності значною мірою орентований на опанування соціальних мереж. Реестрація наших слухачівв та слухачок в соціальних мережах та користування ними електронною поштою розширює як коло їх друзів так і інформацію про діяльність нашої громадської організації.

Як вже зазначалось, одним з напрямків діяльності нашої Організації є робота з людьми поважного віку. В Україні діють інші громадські організації, в яких також цільовою групою є зазначена категорія людей. На сьогодні наша Організація є ініціатором об’єднання зусиль діяльності таких організацій з 7 міст країни. Для цього створена мережа і діяльність цієї мережі не можлива без сучаснх інформаційно-комунікаційних технологій. Через створену групу ми вирішуємо організаційні питання діяльності, пропагуєм свої цілі, залучаємо однодумців.

Наша громадська організації активно використовує традиційні джерела сучасних інформаційно-комунікаційних можливотей, а саме – власний сайт Організації (www.pscenter.org.ua), Фейсбук (facebook.com/CentrPodillaSocium).

При цьому зазначимо, що від події, що проводить Організації до розміщення її в Інтернеті проходить лічені години, що є запорукою оперативності та користі інформації. Ютюб також стає для Організації надійним інформаційно-комунікаційним джерелом, де ми розміщаємо соціальні відеоролики про соціальні проекти нашої Організації.

Історія бере участь у конкурсі Ресурсного центру ГУРТ – Рецепти успіху «Інформаційно-комунікаційні технології (ІКТ) для підвищення ефективності організацій громадянського суспільства (ОГС)». 

Сергій Проценко, Голова правління ГО “Центр Поділля-Соціум”