Центр Поділля-Соціум | З радістю та змістом
м.Вінниця, вул. Брацлавська, 85, офіс 404

ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ «ЦЕНТР ПОДІЛЛЯ-СОЦІУМ»

Історія створення

Громадська організація «Центр Поділля-Соціум» створена у 2010 році, державну реєстрацію проведено 22 січня 2010 року. Відповідно до затвердженого статуту, Громадська організація «Центр Поділля-Соціум» є неприбутковою місцевою громадською організацією. Повна назва Організації: Громадська організація «Центр Поділля-Соціум», скорочена – «Центр Поділля-Соціум».

Місія Організації – формування суспільства, яке навчається впродовж всього життя.

Метою діяльності Організації є задоволення та захист законних соціальних, економічних, правових, вікових та інших спільних інтересів своїх членів, представництво їхніх інтересів в державних та інших закладах у встановленому чинним законодавством України порядку, сприяння підвищенню правової свідомості та соціальної активності членів Організації та мешканців Вінницької області в питаннях суспільного життя.

Структура та ресурси

В організації 45 членів и вона має осередки в районах Вінницької області (Гайсин, Жмеринка, Бершадь, Ладижин). Серед активних членів Організації є фахівці за освітою та фахом юристів, практичних психологів, логістів, викладачів та активна молодь переважно з освітою гуманітарного напряму: психологи, педагоги, юристи, соціальні працівники, журналісти.

Матеріальна база Власним внеском членів Організації створено матеріальну базу, яка налічує: комп’ютерний клас на 15 робочих місць, 8 ноутбуків, 4 одиниці розмножувальної техніки, мультимедійний проектор, відео та фотоапарат, звукопідсилювальна апаратура, а також методична та навчальна література.

Головна цінність Організації – це згуртована команда відповідальних людей.

До виконання соціальних проектів ГО «Центр Поділля-Соціум» на волонтерських засадах активно залучається студентська молодь Вінницьких ВНЗ з числа майбутніх психологів, юристів, соціальних працівників.

Перші соціальні ініціативи та проекти

  • Спільно з Вінницьким Міжрегіональним Центром соціальної адаптації звільнених військовослужбовців, з 2010 року приймаємо участь у реалізації Програми соціальної адаптації звільнених військовослужбовців. Зазначена Програма реалізується за фінансової підтримки ОБСЄ. Заходи соціальної адаптації військовослужбовців передбачають надання безоплатної первинної правової допомоги для її учасників. Юридичне консультування та первинну юридичну допомогу здійснюють юристи ГО «Центр Поділля-Соціум». За час існування консультаційно-правового пункту, юристами було надано більше 1000 правових консультації, підготовлено близько 700 позовних заяв, скарг та інших правових документів. ГО «Центр Поділля-Соціум» здійснює моніторинг щодо можливостей військовослужбовців, які звільняються з військової служби, реалізувати свої права на соціальну адаптацію.
  • З 2010 року «Центр Поділля-Соціум» проводить соціально-психологічні тренінги «Розвиток впевненої поведінки», «Ефективне спілкування», «Знай свої права», «Гендерна рівність», «Безпечне працевлаштування» для студентської молоді та учнів випускних класів;
  • У 2010 році «Центром Поділля-Соціум» вперше у м. Вінниці було розпочато соціальний проект для людей поважного віку «Вечірній народний університет «Третій вік». В рамках проекту літні люди опановують ази роботи на комп’ютері, займаються на факультетах правових знань, оздоровчому та руко творчості. По сьогоднішній день учасники проекту мають змогу отримувати безоплатну правову допомогу в постійно діючому консультаційно-правовому пункті організації. Слухач цільової групи Бондаренко М.О. успішно захистив свої права у Європейському суді (у справі щодо невиплати заробітної плати ліквідованого державного підприємства)
  • У 2011 році «Центром Поділля-Соціум» було реалізовано соціальні проекти «Діти військо-службовців» та «Інформаційні технології молоді». Проекти передбачали безоплатне проведення навчання для дітей військовослужбовців та підлітків з багатодітних і неповних сімей, в тому числі й ознайомчі лекції з правового захисту порушених прав, соціально-психологічні тренінги спрямовані на розвиток лідерських якостей.

Проекти, що були підтримані місцевими та міжнародними фондами

2011 – в рамках програми UNITER з підтримки організаційної спроможності ОГС, організацією двічі було отримано ваучер з організаційного розвитку.

2012 – за фінансової підтримки Благодійного фонду «Подільська Громада» (м. Вінниця) було реалізовано проект «Разом до Перемог», що передбачав надання соціальної та правової допомоги підліткам з малозабезпечених родин.

2012 – в рамках програми з підтримки організаційної спроможності ОГС, що впроваджується у межах проекту “Об’єднуємося заради реформ” (UNITER) отримано грант на виконання Проекту: «Проведення тренінгів з фандрейзингу, формування комунікаційної мережі та PR організації», метою якого є посилення організаційної спроможності організації.

2012 – Вінницькою міської радою підтримано виконання проекту «Пенсіонер це етап життя – зробимо його яскравішим», що був поданий ГО «Центр Поділля-Соціум» в рамках конкурсу соціально-культурних проектів. Головна мета проекту: допомога літнім людям у соціальній адаптації до сучасного ритму життя. А також розширення простору для спілкування, підвищення правової обізнаності та впевненості у власних силах, шляхом оволодіння навичками роботи на комп’ютері, організації тематичних зустрічей з психологами, юристами, соціальними працівниками.

2013 – проект «Факультет правознавства для людей поважного віку», підвищення правової освіти пенсіонерів, безоплатна правова допомога для людей поважного віку, за фінансової підтримки посольства Канади.

2013 – проект «Єднання поколінь», налагодження діалогу різновікових поколінь, проведення дебатів та тренінгів з комунікацій, за підтримки Українського жіночого фонду.

2013 – ГО «Центр Поділля-Соціум» в рамках конкурсу соціально-культурних проектів отримала фінансову підтримку одразу двох проектів – «Мобільний (виїзний) центр правової підтримки – як засіб посилення правових можливостей молоді міста Вінниця» та «Вік живи – вік навчайся» (підтримка діяльності «Вечірнього Народного Університету «Третій Вік»)

2013 – благодійна ініціатива «Подаруй частинку тепла дітям» (в рамках проведення ярмарки «Руками створена краса» ГО «Гармонія» та БФ «Подільська громада»).

2014 – проект “Зв’яжемо разом теплоту“. Проект спрямований на налагодження комунікацій різновікових поколінь, за фінансової підтримки Центру гуманістичних технологій «Ахалар» за кошти NED.

2014 – 2015 проект “IDEA за підтримки Microsoft «YouthSpark»“, комп’ютерна освіта молоді.

2014 – 2015 проект «Єднання поколінь» за підтримки Вінницької міської ради в рамках конкурсу соціально-культурних проектів.

2014 – 2015 рік – проект «Справа», школа молодіжної журналістики, фінансовано Mammedia, Варшава, Польща.

2015 – проект «Платформа розвитку громадянського суспільства», спрямовано на посилення організаційної спроможності, фінансовано ІСАР «Єднання»

2015 – проект «Освіта протягом всього життя», створення центрів соціальної активності для літніх людей, фінансовано Фондом сприяння демократії.

Партнери ГО «Центр Поділля-Соціум»

  • Вінницький міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді;
  • Міжнародний Благодійний Фонд «ЕвроАзія» (Директор О.Іващенко)
  • Вінницька правозахисна громадська організація “Джерело надії” (м.Вінниця Голова правління А. Студілко)
  • Вінницька громадська організація «Відкрите суспільство» (м.Вінниця) (Голова правління С.Ходакова);
  • Громадська правозахисна організація «Центр громадської адвокатури» (м. Львів керівник організації Т.Яцків)
  • Вінницька благодійна організація «Відкрита книга» (м.Вінниця) (Голова правління С. Поплавська);
  • Громадська організація «ЗЕОН» (м. Здовбунів Рівненська область керівник М. Орлов)

Інформаційні партнери «Центр Поділля-Соціум»

Додаткова інформація

З червня 2012 року «Центр Поділля-Соціум» є офіційним членом коаліції у захисті трудових прав, що координується проектом «Правова країна» та фінансується USAID.

З серпня 2012 року організація є Індивідуальним Кореспондентом Міжнародного правозахисного руху (МПД)

ГО “Центр Поділля-Соціум” є одним із засновників Громадської спілки “Українська Асоціація Освіти Дорослих” (УАОД)

Голова правління ГО «Центр Поділля-Соціум» Сергій Проценко